![]() |
Меню сайту
Пошук
![]() |
Lazarus. ПідпрограмиПідпрограми. Формальні та фактичні параметри. Процедури та функції в Лазарус Перейти на попередню сторінку "Текстові величини та операції з ними" Навчальна презентація "Процедури та функції в Паскаль" Навчальна презентація "Процедури та функції в Лазарус" Процедура користувача, як й інші процедури, – це відокремлена частина програми, яка має своє ім’я та яка може бути викликана для виконання в будь-якій іншій частині програми.
Аргументи процедури – це змінні, які отримують свої значення в команді виклику процедури перед початком виконання команд процедури. Найчастіше використовують процедури останнього типу. Загальний вигляд цих процедур у Lazarus такий: <команди> end; Процедура може не мати результатів, а може мати один або більше результатів. Якщо процедура має один результат, то зручніше її оформити і викликати як функцію користувача. Приклад1. Створення та виклик процедури та функції знаходження НСД двох чисел (двома способами): Опис процедури та функції: Спочатку слід описати глобальні параметри m,n,x var Після implementation додаємо програмний код процедури чи функції: implementation Потім описуємо процедури, що викликаються кліком відповідної кнопки: procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject); procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject); Приклад 2. Знайти площу чотирикутника за відомими 4 сторонами та 1 діагоналлю. Проаналізуйте програмний код та виконайте цю ж задачу з використанням функції. var implementation procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject); procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject); Приклад 3. Створити калькулятор з використанням редактора меню Інструкція.
6. Створіть загальну для всіх пунктів меню процедуру Знака, параметром якої буде символ арифметичної операції «+» або «/». Процедура буде отримати числові значення з полів Edit1 і Edit2, обробляти зазначену в якості параметра операцію і виводити отриманий результат в поле Edit3.
implementation {$R *.lfm} Обробник для пункту меню Скласти. Для цього двічі клацніть на цьому пункті меню у редакторі меню. Обробник для пункту меню Розділити: Обробник події Очистити форму: Завершення роботи, вихід: procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject); 8. Доповніть форму новими пунктами меню: Відняти, Помножити та опишіть відповідні події у програмному коді. |
Всім привіт!
Спеціалізована загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8 вітає відвідувачів сайту. ![]() Наша школа
![]() ![]() Переможці конкурсу сайтів
Сайти вчителів школи знову відзначені на міському та обласному конкурсі освітніх сайтів. Офіційний сайт школи - ІІ місце на міському конкурсі. Сайт початкової школи СЗШ № 8 - II місце в обласному конкурсі веб-сайтів. І місце в місті та ІІ місце в області: персональні сайти вчителя математики та інформатики Кравчук Г.Т. (перейти на сайт) та вчителя початкової школи Бігус І.М. Перейти на сайт. ІІІ місця: в області - персональний сайт вчителя світової літератури Шенькарук А.В., (перейти на сайт) в місті - персональні сайти вчителя хімії Мороз Л.О.(перейти на сайт), та вчителя початкових класів Атаманюк Н.В.(перейти на сайт). Сайт "Інклюзивна освіта" Атаманюк Н.В. в області - 4 місце. Серед учнівських проектів отримали дипломи сайти "Вивчаємо інформатику" (перейти на сайт), "Моя Україно" (перейти на сайт), електронний посібник "Художня культура. 11 клас" (перейти на сайт) |