Меню сайту
Пошук


Клуб "Пам'ять"

   

   Час невблаганний. Місяці за місяцями, роки за роками відпоивають у небуття. Думаєш про століття, яке завершилось і яке стільки трагічного принесло на нашу землю. І серед цього трагічного - Велика Вітчизнана війна...

       Вогняні сторінки історії, написані кров'ю наших співвітчизників, розповідають нащадкам про приклади мужності, стійкості, відданості Батьківщині, своєму обов'язку на полі битви.
       Кожної весни, коли наближається чергова дата визволення рідного міста (29 березня 1944 р.) від фашистських загарбників та до дня Перемоги, в школі частішають зустрічі з ветеранами - фронтовиками, партизанами, підпільниками. 
       Впродовж десятків років не припиняється робота з військово - патріотичного виховання школярів, центром якої є створений в 1985 році, внаслідок великої пошукової та дослідницької роботи учнів та вчителів, музей 36 - го Гвардійського орденів Суворова та Кутузова Берлінського бомбардувального авіаційного полку, який брав участь у визволенні міста Хмельницького і Хмельницької області.
       Саме екіпаж авіаполку у складі командира Івана Кудашкіна, штурмана лейтенанта Олександра Чернова і повітряного радиста - стрілка Петра Уханова 31 березня 1944 року повторили на Подільській землі подвиг Миколи Гастелло. 
       Пошуківці школи та педагогічний колектив щиро вдячні племіннику Івана Кудашкіна Івану Степановичу Бурнайкіну з м. Саранська Мордовської АР та ветеранам 36 - го ГвБАП, їх рідним, учням школи № 12 м. Тула в Росії, с. Підлісна Тавла Кочкурівського району Мордовської АР за надану допомогу в пошуковій роботі, за змістовні і цікаві та незабутні зустрічі, за представлені матеріалами для створення та поповнення музею новими експонатами.
 
 
     Музей школи Постановою Ради Організації ветеранів України визнаний переможцем оглядів музеїв історичного профілю і нагороджений грамотою.
       На 87 році життя, з нагоди 60 - ї річниці героїчного подвигу екіпажу Кудашкіна гостем школи був ветеран 36 - го ГвБАП, підполковник запасу Георгій Геннадійович Гнусарєв з м. Ногінська Мордовської області. Він разом з активістами школи, членами клубу "Пам'ять" побував на торжествах в с. Гаврилівці Кам'янець - Подільського району Хмельницької області, де доземно поклонився обеліску своїх бойових побратимів.

Куди б не йшов, не їхав ти,
А при шляху спинись.
Могилі тихій дорогій
Всім серцем поклонись.


      З великим нетерпінням учні, вчителі та ветерани мікрорайону школи, представники міської ветеранської організації, працівники ЖЕК №8 чекають традиційної святкової зустрічі в школі, де їх чекає фронтова пісня та солдатська каша.

       Учні школи були учасниками обласної історико - краєзнавчої акції "Юність опалена війною". Проведено дослідницьку роботу, зібрано матеріали про воїнів - афганців в рукописну книгу "Гірка струна пам'яті". Традицією школи стали зустрічі з учасниками локальних воєн. На фотографії частий гість школи воїн - афганець - Марчук Йосип Мусійович, підполковник Національної Академії Державної Служби Прикордонних Військ України.
       Суворі уроки історії. Тож хай полум'я пам'яті, усім нам і нині сущим, і грядущим не дасть забути ті уроки

Всім привіт!
Спеціалізована загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8 вітає відвідувачів сайту.


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша школа
Переможці конкурсу сайтів
Сайти вчителів школи знову відзначені на міському та обласному конкурсі освітніх сайтів.

Офіційний сайт школи - ІІ місце на міському конкурсі. Сайт початкової школи СЗШ № 8 - II місце в обласному конкурсі веб-сайтів. 

І місце в місті та ІІ місце в області: персональні сайти вчителя математики та інформатики Кравчук Г.Т. (перейти на сайт) та вчителя початкової школи Бігус І.М. Перейти на сайт.

ІІІ місця: в області - персональний сайт вчителя світової літератури Шенькарук А.В., (перейти на сайт) в місті - персональні сайти вчителя хімії Мороз Л.О.(перейти на сайт), та вчителя початкових класів Атаманюк Н.В.(перейти на сайт). Сайт "Інклюзивна освіта" Атаманюк Н.В. в області - 4 місце.

Серед учнівських проектів отримали дипломи сайти "Вивчаємо інформатику" (перейти на сайт), "Моя Україно" (перейти на сайт), електронний посібник "Художня культура. 11 клас" (перейти на сайт)

«Методичний портал»


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz